BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 5522297
nr 552 2297
Kandelabrar
ett par, nysilver, höjd: 18
Kondition: slitage, skador
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 november 2008
kl 20:14:46
100 kr
250 kr
450 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.